„Szklany tron” w serialowej wersji?

Bestsellerowa seria fantasy autorstwa S. J. Maas, „Szklany tron” (wyd. Uroboros) zostanie zaadaptowana na serialowy scenariusz!  Według dostępnych informacji na amerykańskich portalach, serialem zajmować będzie się Mark Gordon Company (firma znana z prod. „Chirurgów”, „Criminal Minds” i „Quantico”) dla stacji telewizyjnej Hulu. Scenariusz napisze Kira Snyder („The 100”) i Anna Foerster („Underworld: Blood Wars”).

Podobno, budżet, jaki stacja przekazała na produkcję serialu jest naprawdę duży, co może zwiastować, że i sam serial będzie na wysokim poziomie.
Na ten moment nie znane są nazwiska aktorów, którzy odtworzyliby postacie.
Seria „Szklany tron” na ten moment wynosi 5 części oraz prequel „Assasin’s Blade”. Nie przeczytałeś ani jednego? Nic straconego, zanim serial pokaże się na antenie, z pewnością minie wiele czasu! ;)

Celaena Sardothien odbywała ciężką karę za swoje przewinienia wystarczająco długo, by przyjąć propozycję, z której nie skorzystałby nawet szaleniec: jej dożywotnia niewolnicza praca w kopalni soli nie musi kończyć się dopiero z dniem jej śmierci, jeśli tylko dziewczyna zdecyduje się wziąć udział w turnieju o miano królewskiego zabójcy. To będzie walka na śmierć i życie, ale Celaenie nieobce są tajniki fachu zawodowego mordercy. Jeśli się jej powiedzie, po kilkuletniej służbie na królewskim dworze odzyska wolność. Jeśli nie – zginie z rąk któregoś z przeciwników: złodziei, zabójców i wojowników, najlepszych w całym królestwie. Szanse na pomyślne przejście wszystkich etapów turnieju są niewielkie, ale Celaena nie ma nic do stracenia.
Pod okiem wymagającego dowódcy straży rozpoczyna przygotowania do starcia z najgroźniejszymi osobnikami królestwa. Wkrótce jednak pojawiają się komplikacje: ginie jeden z uczestników turnieju, a niedługo potem podobny los spotyka innego rywala młodej zabójczyni.
Czy Celaena zdoła dowiedzieć się, kto stoi za tajemniczymi zabójstwami? Czasu jest coraz mniej, a dziewczyna musi mieć się na baczności – zabójca może obrać za kolejny cel właśnie ją. Śledztwo doprowadzi do odkryć, których nigdy by się nie spodziewała.

źródło opisu: Wydawnictwo Uroboros, 2013