„Cud chłopak” w wersji kinowej

Niedawno pisaliśmy o tym, że w październiku w kinach pojawi się produkcja powstała na podstawie „Morderstwa w Orient Express” Agathy Christie. Dziś zauważyliśmy, że to nie jedyna październikowa premiera, która powstanie na podstawie książki.

17 października na dużych ekranach pojawi się film „Cud chłopak”, który jest ekranizacją powieści o tym samym tytule, autorstwa RJ Palacio. W rolach głównych pojawi się Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Mandy Patinkin i Daveed Diggs. Reżyserem obrazu jest Stephen Chbosky. Film powstaje dzięki wytwórni Lionsgate.

August jest inteligentnym, dowcipnych chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył dziesięć lat, przeszedł 27 operacji. Do tej pory widział siebie oczami kochających go bezwarunkowo rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Prawa autorskie opisu: Wydawnictwo Abatros

Książka wydana została po raz pierwszy w 2012 roku i od tego czasu zbiera wiele pochlebnych opinii, świadczą o tym chociażby wysokie noty na portalach czytelniczych. Ciekawi jesteśmy, jak fanom książki, spodoba się wersja filmowa historii Augusta.

Właściciel fotografii użytej w nagłówku: Lionsgate Entertainment Inc.